Historie fotbalových triček a fotbalových tepláků

Fotbalová trička mají dlouhou historii a tento seznam není úplný bez zmínky o některých z nejznámějších. Košile, které nosí vítězové velkých soutěží, se staly ikonickými a mnoho fanoušků je sbírá. Jedním z takových příkladů je košile, kterou nosil Diego Maradona během mistrovství světa 1986. Argentinská legenda na tomto turnaji vstřelila čtyři góly a získala zlatý míč pro nejlepšího hráče. V důsledku toho se jeho košile staly také ikonickými.

Číslo hráče je obvykle vytištěno na zadní straně jeho dresu, i když několik profesionálních klubů má vpředu digitalizované tričko se jménem a příjmením hráče. Některé týmy mají na dresu i příjmení hráče, i když to není povinné. Podobně šortky, které dosahují ke kolenům, jsou stále oblíbenější mezi hráči, kteří jsou nižší než průměr. Obecně platí, že dres týmu je navržen tak, aby byl pohodlný na nošení po celý den a na několik her.

V roce 1892 porážka anglického týmu s Maďarskem nezpůsobila, že anglický FA přehodnotil svou taktiku, ale Umbro vyrobilo nový aerodynamický kit obsahující výstřih do V, krátké rukávy a lehké bavlněné šortky (více zde). I když se to dnes může zdát kontraintuitivní, mnoho evropských týmů přijalo tento nový styl před válkou. Nicméně tento nový vzhled se rychle uchytil u klubů. Do konce sezóny téměř každý tým v Anglii a Skotsku přešel na nový vzhled.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.